| | | AAA
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
w Pyrzycach Pyrzyckiego Stowarzyszenia Oświatowego
Serdecznie dziękujemy za wsparcie Pyrzyckiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Ogłoszenia

05 listopada 2013 22:46 | Ogłoszenia

Udział naszej szkoły w projekcie- "NAJLEPSZA SZKOŁA"

Program "NAJLEPSZA SZKOŁA" powstał z myślą o kilku grupach beneficjentów. Pierwszą z nich są uczniowie. Dzięki niemu mają szansę wzięcia udziału w bardzo interesujących zajęciach pozalekcyjnych oraz prowadzonych na godzinach wychowawczych. Podczas nich są prezentowane róznorakie gry i zabawy wychwytujące i rozwijające ich zdolności. Dzięki wspólnej zabawie nauczycieli i uczniów buduje się ważna więź pomiędzy nimi. Badania wykazują że uczniowie którzy uczęszczają na zajęcia pozalekcyjne i lubią spędzać na nich czas, rzadziej sięgają do róznego rodzaju używek.  Dzięki lepszemu poznaniu nauczycieli uczniowie mniej stresuja się w szkole i dzięki temu osiągają lepsze wyniki w nauce. 

       Korzyści z udziału szkoły w programie dotyczą również nauczycieli. Dostają oni gotowe pomysły na prowadzenie zajęć oraz wiedzę niezbędną do prawidłowego rozpoznania i reagowania na zachowania dzieci. Prowadzone przez nich zajęcia będą budziły ciekawość uczniów i pozwalały na podwyższenie standardów nauczania poprzez rozszerzenie podstawowego programu zajęć, co spowoduje podniesienie ich wewnętrznej wartości i samooceny. Nie ulega wątpliwościom, że każda szkoła dzięki przystąpieniu do programu "NAJLEPSZA SZKOŁA" stanie się w oczach kandydatów do szkół i ich rodziców znacznie bardziej atrakcyjna. Zapewni bowiem wszechstronny rozwój uczniów i wzrost ich aktywności pozalekcyjnej. Nauczyciele będą mogli  podnieść swoje kwalifikacje i zapisać udział w programie w swoim CV. 

       Rodzice zaangażowani w działalność szkoły, a także dzieci biorące udział w programie poznają swoje możliwości i mocne strony. Chętni rodzice będą mogli uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych razem ze swoimi pociechami. Dzięki temu będą mogli spędzić więcej czasu z dziećmi, a wspólna zabawa napewno ich do siebie zbliży. W przyszłości dzieci docenią ich pomoc i zaangażowanie podczas wspólnych zabaw. Będą też mogli powtórzyć wspólne zabawy w domu. 

Przeczytano: 1471 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Załączniki:

Regulamin [62.95 KB]